Nasze top wina na lato

Jakie wino na lato wybrać?

U nas niezmiennie w lecie królują wina białe i wina różowe. Mamy dla Was kilka bestsellerów, które bez zastanowienia polecimy każdemu pragnącemu ochłody.

  1. Król toastów i orzeźwienia- Prosecco. Polecamy nasze Undici: lekkie, rześkie, o aromacie świeżych jabłek i z nutami kwiatowymi.
  2. Idealne piknikowe wino, tylko Vinho Verde czyli zielone wino! I nie chodzi bynajmniej o kolor wina, ale o młodość i świeżość.
  3. Różowe: półwytrawne czy słodsze?→
    Delikatne różowe wino Chaval o aromacie czerwonych owoców takich jak granat, poziomki, rabarbar, w całości powstało ze szczepu Bobal.
    Bardzo świeże i przyjemne różowe wino Lagosta, z lekkimi nutami kwiatowymi i dobrze wyczuwalnymi aromatami cukierków truskawkowych i poziomkowych
  4. Ciekawe połączenie dwóch szczepów: rześkiego Rieslinga i aromatycznego Gewurztraminera- Binz Bratt– bukiet owoców cytrusowych łączy się z harmonią, rześkością i elegancją.
  5. Owoce tropikalne, przyjemna kwasowość, jedwabiście gładkie- to znajdziecie w winie Chaval Macabeo.

Top wina na lato- o czym pamiętać?

Pamiętajcie, że białe i różowe wina zazwyczaj serwuje się mocno schłodzone. Dodatkowo z Prosecco zrobimy pyszne drinki, mamy kilka sprawdzonych przepisów.

Jeśli chodzi o Vinho Verde- nie ma drugiego wina tak wolnego od konwenansów- podanie go z kostkami lodu czy nawet w szklance zamiast w kieliszku nie jest żadną profanacją.

 

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco z winnymi nowościami!