1. Strona główna
  2. /
  3. wino
  4. /
  5. wino Dreissigacker Organic Riesling Trocken

wino Dreissigacker Organic Riesling Trocken

75,00 

Wino Dreissigacker Organic Riesling Trocken to wyśmienite białe, wytrawne wino z miejscowości Bechtheim w Niemczech, powstające wyłącznie z ekologicznej uprawy winorośli i naturalnej fermentacji drożdży. W kolorze jasnym złote z zielonkawymi refleksami. Orzeźwiające, wyraźnie mineralne, świeże, ze zrównoważoną kwasowością. Wino o złożonym bukiecie; wyczujemy tu aromaty dojrzałych cytrusów, brzoskwini, moreli, nektarynki, a także lekkie zioła.

Wino Dreissigacker Organic Riesling Trocken to wyśmienite białe, wytrawne wino z miejscowości Bechtheim w Niemczech. Powstaje wyłącznie z ekologicznej uprawy winorośli i naturalnej fermentacji drożdży. W kolorze jasnym złote z zielonkawymi refleksami. Orzeźwiające, wyraźnie mineralne, świeże, ze zrównoważoną kwasowością. Wino o złożonym bukiecie; wyczujemy tu aromaty dojrzałych cytrusów, brzoskwini, moreli, nektarynki, a także lekkie zioła.

Polecamy podawać w towarzystwie ryb- zwłaszcza tych tłustych, z owocami morza, kurczakiem i indykiem. Sprawdzi się z lekkimi makaronami i sosami śmietanowymi, a także potrawami wegetariańskimi. Pamiętajmy aby wino to schłodzić przed podaniem do temperatury 8-10 st.

Wino Dreissigacker Organic Riesling Trocken powstało w całości ze szczepu Riesling. Odmiana ta jest często nazywana królem białych win. Riesling daje wina mineralne, lekkie i rześkie, z wyraźnie zaznaczonymi nutami owoców- zwłaszcza cytrusów- to wszystko mamy w naszym tytułowym winie. Szczep ten pochodzi z Niemiec i tutaj skupia się około połowa uprawy światowej. Jest najważniejszym szczepem w dolinie Renu. Winorośl dobrze się przyjęła także w Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uprawy Rieslinga znajdziemy także w Czechach, Hiszpanii, Węgrzech, a nawet w Australii i Nowej Zelandii.

 

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco z winnymi nowościami!

Kraj
Stopień wytrawności
Szczep
Zawartość alkoholu

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „wino Dreissigacker Organic Riesling Trocken”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz nasze propozycje: